Kolonie – wady i zalety zorganizowanego pobytu

Kolonie! Wielu ludzi nie wysyła na nie swoich pociech, gdyż sądzą iż to jest strata pieniędzy a jeszcze częściej uważają, że ich dziecko może źle się czuć w takim miejscu lubo opieka może być nie odpowiednia a osoby prowadzące mogą nie mieć odpowiednich do tego kwalifikacji jest też aspekt ekonomiczny czyli brak środków na tą wycieczkę.

Zdjęcie ze strony: Pixabay.com

W tym artykule rozpatrzymy wszystkie kwestie. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że większość dzieci chwali sobie kolonie i bardzo milo je wspomina nawet w późniejszym wieku. Nie wiem czemu rodzice często uważają że kolonia jest to miejsce nie odpowiednie dla ich maluchów może kojarzą im się one z koloniami karnymi w podświadomości. Na szczęście nic nie maja one z nimi wspólnego. Drugim aspektem, który rodzice zarzucają, mówią na niekorzyść jest fakt, że kadrę pracowniczą uznają za nie wykwalifikowaną odpowiednio. A to jest nie prawdą, gdyż opiekunem nie może być przypadkowa osoba bez kwalifikacji do wykonywania tego zawodu.

W razie kontroli pracodawca mógłby stracić możliwość prowadzenia takiego przedsiębiorstwa, gdyby zatrudniał takiego pracownika. Dlatego kadra pracownicza jest wybierana selektywnie przez co pracują osoby z najlepszymi preferencjami do tego. Co do aspektu ekonomicznego czyli kosztów nie są one, aż tak wielkie jak mogło by nam się wydawać biorąc pod uwagę radość naszego dziecka te koszty są niskie. Obecnie wiele firm podaje atrakcyjna ofertę, obniżając koszty a jednocześnie poprawiając ofertę. Myślę, że każdemu dziecku należy się piękne dzieciństwo pełne przygód.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *